Kredyty bankowe

Może się wydać zastanawiające, dla czego akurat kredytom bankowym poświęciłam oddzielny dział spośród pozostałych sposobów finansowania. Wynika to z faktu, iż na skutek dynamicznych zmian naszej gospodarki cieszą się coraz to większą popularnością, choć ich zdobycie nie należy do najłatwiejszych.
Kredyty są pozyskiwane na określony czas - krótkoterminowo lub długoterminowo, a udzielane na podstawie procentu, który stanowi cenę kredytu i podstawę do wyliczenia wynagrodzenia dla banku. Oprócz procentów pobierana jest też prowizja, która wynika z samego faktu przyznania kredytu i waha się od 0,2% do 1,5%.

Kredyty zaciągają zarówno podmioty gospodarcze jak i osoby fizyczne, którym brakuje środków na realizacje konkretnych celów. Dzięki temu przyczyniają się do rozwoju życia gospodarczego.
Doradztwo kredytowe pozwala zarówno kredytobiorcy dobrać najbardziej korzystną dla niego formę pożyczki a także samemu bankowi odpowiednio ulokować pieniądze i zminimalizować ryzyko niespłacenia kredytu po przez selektywną segregację petentów.

Kredyty są nie tylko formą finansowania, ale i inwestycji albo współinwestowania, gdy posiadana przez nas pula środków pieniężnych nie wystarcza czy to do modernizacji naszej firmy, zakupu nieruchomości, która w przyszłości ma zaowocować zwiększeniem dochodów.