ogo
Doradztwo finansowe
Praca magisterska wykorzystująca źródła obcojęzyczne.

Poszczególne uczelnie wydają własne wymagania odnośnie pisania pracy dyplomowych. Dlatego też kiedy ma powstać jakaś praca magisterska jej autor powinien zwrócić się do swojego promotora w razie jakichkolwiek wątpliwości. Ten powinien objaśnić wszystkie zasady tworzenia pracy dyplomowej, także aspekt umieszczania w niej cytatów ze źródeł obcojęzycznych.

Kiedy powstaje praca magisterska, do tego celu można jej autor może korzystać z różnych źródeł. Także takich napisanych w obcym języku. Pojawia się jednak problem ze wstawianiem cytatów z takich publikacji, ponieważ należy je podać w oryginalnej wersji oraz w wersji przetłumaczonej.

Może się więc wydawać, że nie ma w tym niczego trudnego, jednak i w tej kwestii obowiązują pewne zasady. Wykorzystanie cytatów obcojęzycznych polega zazwyczaj na umieszczeniu w tekście pracy jego tłumaczenia, a następnie tekst w oryginale należy umieścić w przypisie do konkretnego cytatu.

Cytaty ze źródeł obcojęzycznych muszą zostać oznaczone w taki sam sposób jak w przypadku cytatów tych, które pochodzą z polskich źródeł. Można zastosować na przykład metodę redakcyjną, jednak należy już się jej trzymać nieprzerwanie przez cały czas. Praca magisterska powinna być przejrzysta i schludna.

Doradztwo finansoweFinanse, podatki, doradztwo