ogo
Doradztwo finansowe
Wstawianie pól tekstowych. Czy praca magisterska na tym zyska?

Praca magisterska niewątpliwie powinna zaskoczyć czytelnika różnorodnością. Nie da się, co podkreślaliśmy wielokrotnie, przeczytać kilkudziesięciu czy kilkuset stron merytorycznego, naukowego tekstu bez odpoczynku. Świetnym odpoczynkiem dla oczu są niewątpliwie wszelkiego rodzaju wykresy, tabele czy zdjęcia - wszystko to, co jest przerywnikiem w jednolitym tekście.

Taką funkcję mogą spełniać także pola tekstowe. Po drugie natomiast, są świetnym sposobem na wyróżnienie jakiegoś fragmentu tekstu. Można w ten sposób zaprezentować cytat z cudzego dzieła lub podkreślić jakąś szczególnie ważną dla nas myśl.

Jak wstawić pole tekstowe do pracy magisterskiej? Wystarczy wejść do menu "Wstawianie" i tam w sekcji "Tekst" odszukać opcję "Pole tekstowe". Następnie za pomocą charakterystycznego kursora wystarczy narysować pole tekstowe. Jego rozmiar zwiększa się i zmniejsza w standardowy sposób, tak jak zwykle.

W polu tekstowym pracy magisterskiej wpisujemy interesujący nas tekst. Formatujemy go dokładnie tak samo jak tekst w każdej innej partii pracy magisterskiej. Nic łatwiejszego. Warto zatem od czasu do czasu użyć pola tekstowego w pracy dyplomowej. Pozwoli przełamać monotonię tekstu i na pewno bardziej zainteresuje czytelnika.

Doradztwo finansoweFinanse, podatki, doradztwo