ogo
Doradztwo finansowe
Pisząc pracę magisterską pamiętajmy o akapitach i interlinii.

Nie trzeba być studentem i pisać pracę dyplomową, żeby wiedzieć, jak ważne w edytorze Word są ustawienia związane z marginesami, akapitami i interlinią. W dzisiejszym poradniku skupimy się na ustawieniu akapitów, które sprawiają, że nasza praca staje się przejrzysta i czytelna. Podobnie sprawa ma się z opcjami interlinii, które pomogą w odpowiednim ułożeniu tekstu, dzięki czemu nie napaćkamy tekstem.

Na ustawienia akapitu w szczególności uwagę powinni zwrócić piszący prace magisterskie. Wygląd pracy i jej estetyka jest jednym z elementów składających się na ocenę pracy. Każdy promotor nam powie, że układ pracy i jej przejrzystość są warunkiem przyjęcia pracy i rozpatrywania jej pod kątem naukowym.

Akapit w pracy magisterskiej i w innych tekstach naukowych to wcięcie tekstu, a właściwie to zaczęcie go w dalszym miejscu aniżeli reszta tekstu. Interlinie są z kolei odstępem pomiędzy liniami tekstu. Im większa interlinia tym czytelniejsza praca, ale z rozmiarem interlinii nie wolno przesadzić.

Praca magisterska jest bardzo ważnym etapem w życiu każdego studenta. Jej tworzenie zabiera czasem wiele miesięcy naszego życia. Wiele dni i nocy poświęcamy na jej pisanie. Postarajmy się wobec tego, żeby była ona maksymalnie czytelna i żeby każdy, kto na nią spojrzy potrafił oddzielić stary wątek od nowego. Oddzielaniem wątków w Wordzie zajmuje się właśnie akapit.

Ustawienie go jest banalne. W narzędziach głównych worda mamy zakładkę poświęconą w całości ustawieniom akapitów. Sprawdźcie to i skorzystajcie z tej funkcji. Na pewno ułatwi ona Wam życie.

Doradztwo finansoweFinanse, podatki, doradztwo